Batyskaf Festiwal 2015

Opis/Program

Serdecznie zapraszamy na Batyskaf Festiwal, czyli kontynuację ubiegłorocznego cyklu koncertów odbywających się w Kórniku pod szyldem Rok w Rock. Wraz ze zmianą nazwy festiwalu, poszerza się zakres muzyczny: popłyniemy więc przez szeroko rozumiane, gatunki pokrewne muzyce rockowej.

Na tegoroczną edycję festiwalu składają się 4 koncerty, z finałem 8 Sierpnia w Kórniku. Festiwal zostanie poprzedzony bardzo rockowym weekendem, w ramach którego w ciągu 3 dni w trzech miejscowościach wystąpi 6 zespołów

Pierwszy z koncertów odbędzie się 24 Lipca nad jeziorem przy Przystanku Glinianki w Mosinie, gdzie zagrają zespoły Wons.tąd z Wrześni oraz The Mojojojos z Poznania. Zdecydowanie będzie to mocne rozpoczęcie koncertowego cyklu.

Następnego dnia, w sobotę 25 Lipca, przegląd Batyskaf zawita do Kiekrza i przestrzeni przy hotelu Kaskada, w której zagrają zespoły Pangraj, poruszający się w nurtach folkowych oraz Katarynka, której muzycy grają soft rocka.

Ostatni z koncertów poprzedzających Festiwal Batyskaf odbędzie się w niedzielę 26 Lipca na terenie OSIRu w Kórniku. W ramach koncertu przeglądowego zagrają soft-rockowy Fink Tree z Poznania oraz coraz śmielej poczynający sobie na scenie rock’n’rollowej De Indigo z Kalisza.

Również na OSIRze w Kórniku dojdzie do punktu kulminacyjnego Festiwalu Batyskaf. Już od wczesnych godzin popołudniowych na najmłodszych uczestników imprezy będą czekały warsztaty muzyczne. Wydarzenie rozpocznie występami przeglądowymi: około 15:00 zespół Hedonika prezentujący w swojej twórczości poezję śpiewaną. Następnie na scenie pojawi się zespół Superhalo, grający niezwykle energetycznego rocka na bardzo wysokim poziomie. A już w ramach występów festiwalowych około 17.45 na scenie pojawi się znany z ubiegłorocznego przeglądu powiatowego Rok w Rock zespół Ciabatta, którego twórczość przypadnie do gustu wszystkim fanom muzyki nieco łagodniejszej, ale nadal bardzo energicznej.
Po występie poznaniaków sceną zawładnie Earl Jacob. Pod pseudonimem tym kryje się Kuba Sadowski znany z występów w formacji Pablopavo i ludziki. Podczas koncertu w Kórniku będzie promował swoją nadchodzącą drugą płytę, niemniej na pewno nie zabraknie również utworów z jego debiutanckiej płyty „warto rozrabiać”.
Około godziny 20:45 nad kórnickim jeziorem rozpocznie się część festiwalu skierowana do miłośników cięższych brzmień, a to za sprawą zespołu Head Hunters, będącego jednym z najbardziej uznanych poznańskich zespołów gatunku. Podczas koncertu w Kórniku muzycy zaprezentują nowy, wcześniej nie grany materiał.
Festiwal zakończy zespół Scarlet Echo Decoy, będący laureatem nagrody publiczności ubiegłorocznego wojewódzkiego przeglądu Rok w Rock. Mocne, metalowe granie kwartetu z Gniezna będzie godnym podsumowaniem festiwalowego popołudnia.

Podobnie jak w ubiegłym roku, festiwalowi towarzyszyć będzie zlot klubu Mad Dogs Poland, którego członkowie zawitają na OSIRze już w piątek wieczorem. Więcej informacji na temat zlotu znajdą Państwo na profilu klubu na Facebooku.

Wydarzenia: Przegląd i Festiwal Batyskaf współfinansowane są ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Gminy Kórnik. Festiwal swoim mecenatem objął burmistrz Gminy Kórnik.

Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie Smartness

Sponsorami wydarzenia zostali: Hotel Daglezja, Prorozyn Produkcja Kreatywna, Akme Design.
Partnerami wydarzenia są: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kórniku, Go Events Technika Estradowa, Print2you, Przystanek Glinianki, Moto-Linke, Mad Dogs Poland, Kaskada plaża, Go Europa, Stowarzyszenie Aktywna Mościenica.

 

Lokalizacja

Kórnik, Mosina, Kiekrz

Kontakt

Adres

Stowarzyszenie Smartness
KRS 0000409903
NIP 7831687003,

Telefon i email

tel.: 535 373 662
event@smartness.pl

obsługę reklamową Stowarzyszenia Smartness wspiera www.prorozyn.pl