Odjazdowy Bibliotekarz 2014 Poznań

Opis/Program

W sobotę 17 maja, po raz kolejny odbyło się w Poznaniu spotkanie entuzjastów rowerów i książek, czyli akcja „Odjazdowy Bibliotekarz” zorganizowana z inicjatywy biblioteki WSNHiD, Biblioteki Raczyńskich, biblioteki Uniwersytetu Ekonomicznego, Biblioteki Uniwersyteckiej, oraz Biblioteki Politechniki Poznańskiej, a także Stowarzyszenia Smartness, pod patronatem władz miasta Poznań.

Wydarzenia związane z rajdem rozpoczęły się na Placu Wolności już o godzinie 10:00, kiedy to rozpoczęła się akcja znakowania rowerów przeprowadzona przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji. O godzinie 11:30, pomimo zbierających się czarnych chmur, rowerzyści zgromadzeni na placu wolności wyruszyli w towarzystwie policji, oraz wszechobecnego dźwięku dzwonków wyruszyli na trasę rajdu, która pierwotnie miała liczyć około 10 kilometrów. Niestety, krótko po starcie Rajdu, bezlitosna pogoda spłatała Odjazdowym bibliotekarzom figla, i na głowy rowerzystów spadł rzęsisty deszcz, wobec czego na wysokości ulicy mostowej organizatorzy zdecydowali o skróceniu trasy i bezpośrednim przejeździe na teren Politechniki Poznańskiej, gdzie na mecie rajdu na jego uczestników czekały liczne atrakcje.

Piknik na mecie rajdu rozpoczął się od pokazu Krav Magi, przeprowadzonego przez klub Krav Maga 360. Dużym powodzeniem, szczególnie wśród młodszych uczestników rajdu, cieszyły się zawody w przeciąganiu liny, które stały się źródłem licznych kontrowersji, oraz konkurs rzutu książką. Na najmłodszych rowerzystów czekały ponadto warsztaty plastyczne, oraz możliwość zapoznania się z książkami dla najmłodszych, oferowanymi przez jednego z partnerów wydarzenia. Dorośli mogli natomiast wziąć udział w Kole Fortuny. Dużą popularnością cieszyła się możliwość strzelania z łuku, udostępniona przez Farmę Adrenaliny. Bardzo ważnym punktem programu był pokaz udzielania pierwszej pomocy, przeprowadzony przez ratowników drogowych Automobilklubu Poznańskiego, którzy rozdali ponadto uczestnikom karty ICE, oraz poradniki pierwszej pomocy. Furorę zrobił również slalom w Alkogoglach, który miał na celu uświadomić uczestnikom niebezpieczeństwa wynikające z uczestnictwa w ruchu drogowym pod wpływem alkoholu.
Wśród uczestników rajdu rozlosowane zostały również nagrody.

 

Kontakt

Adres

Stowarzyszenie Smartness
KRS 0000409903
NIP 7831687003,

Telefon i email

tel.: 535 373 662
event@smartness.pl

obsługę reklamową Stowarzyszenia Smartness wspiera www.prorozyn.pl