Odjazdowy Bibliotekarz 2015 Poznań

Opis/Program

ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ W POZNANIU

IV poznańska edycja Odjazdowego Bibliotekarza odbyła się 30 maja 2015 r.  Uczestnicy zbierali się na pl. Wolności już od godziny 11:30. Dzieci mogły wziąć udział w zabawach zorganizowanych przez Bibliotekę Raczyńskich. W przygotowaniach pomagali nam wolontariusze, którzy na co dzień uczęszczają do Oratorium Metanoia (Tęcza) w Poznaniu. Młodzi ludzie rozdawali uczestnikom okolicznościowe szprychówki, chorągiewki  oraz koszulki i przypinki. Chwilę po godzinie 12 w asyście policji oraz ratowników drogowych z Automobilklub Wielkopolska ruszyliśmy na trasę. Kolorowy peleton przejechał przez centrum miasta, a potem Wartostardą w kierunku Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 na Cytadeli.

Na miejscu uczestników powitała Fundacja Lokalnego Wsparcia Kultury AITWAR, która przygotowała krótki program artystyczny i przedstawiła ciekawą bajkę „O emerytowanej bibliotekarce”. Następnie wszyscy mogli barć udział w tańcach i zabawach prowadzonych przez Fundację RazDwaTrzy. Równolegle w sali MDK odbywało się spotkanie z podróżnikami Jakubem Rybickim i Pawłem wichrem, którzy na rowerach przemierzyli zamarznięte jezioro Bajkał. Dzieci brały udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez pracowników MDK nr 2 oraz wspólnie z Motylim Wolontariatem mogły malować motyle. Każdy chętny rowerzysta mógł tez oznakować swój rower w ramach akcji „Poznański rower – bezpieczny rower”, którą realizowali w trakcie Odjazdowego Bibliotekarza funkcjonariusze z Komisariatu Stare Miasto. Spragnieni kawy lub chłodnych koktajli owocowych mogli skorzystać z oferty kawiarenki rowerowej „Ino w świat”, a złotówka z każdego zakupionego napoju trafiła na konto Hospicjum Palium.

Ważnym elementem tegorocznej akcji była zbiórka książek na rzecz Hospicjum Palium, którą przeprowadziliśmy wspólnie z partnerami. Zebraliśmy kilkaset książek dla dzieci, które wolontariusze z Hospicjum będą wykorzystywać w ramach swojej akcji „Książka i motyl za wsparcie dla Hospicjum”.

Na koniec wręczyliśmy uczestnikom nagrody, które otrzymaliśmy od naszych licznych sponsorów.

 

PARTNERZY WYDARZENIA

* Automobilklub Wielkopolski 
* Biblioteka Raczyńskich
* Fundacja Lokalnego Wsparcia Kultury AITWAR 
* Fundacja RazDwaTrzy
* Hostel PocoLoco
* Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 Poznań / Cytadela
* Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Oddział Poznański
* Stowarzyszenie Śladami Marzeń

* Motyli Wolontariat przy Hospicjum Palium w Poznaniu

* Portal poznan.naszemiasto.pl

PATRONAT MEDIALNY

* IKS Poznański Informator Kulturalny, Sportowy i Turystyczny
* Open Culture Project organizacja non-profit o profilu społeczno-kulturalnym działająca na terenie Greater Manchester (Anglia)
* Polskie Radio Merkury S.A
* Radio Emaus
* Serwis internetowy dla rodziców Miasto dzieci

* Pierwszy Portal Poznania epoznan.pl

* Wielkopolska Telewizja Kablowa sp. z o.o.

SPONSORZY

Art Shaker by Monique
* AudioBook
* Bike Cafe mobilna rowerowa kawiarnia
* Czas Dzieci portal informacyjno-rozrywkowy
* Grupa Wydawnicza Publicat
* Internetowy sklep rowerowo-sportowy grawitacyjny.pl ; sportstylowo.pl  ; termoaktywnie.pl
* Portal Arcana
* Producent polskich piórników
* Sklep dla kreatywnych
* Sklep sportowy
* Wydawnictwo Bezdroża
* Wydawnictwo Biobooks s.c.
* Wydawnictwo Bis
* Wydawnictwo Burda Książki
* Wydawnictwo Miejskie Posnania
* Wydawnictwo Nasza Księgarnia
* Wydawnictwo Nowela
* Wydawnictwo Skrzat
* Wydawnictwo Świat Książki
* Wydawnictwo Turystyczne ExpressMap

Serdecznie dziękujemy za współpracę i wsparcie !

Joanna Szymanowicz

Wiceprezes Zarządu Koordynatorka akcji Odjazdowy Bibliotekarz
Kierownik Biblioteki Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Absolwentka Socjologii KUL, a także podyplomowych studiów bibliotekarstwa (Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum), broker informacji (Uniwersytet Jagielloński) oraz Akademii Trenera (WSNHiD Poznań). Miłośniczka aktywnych form rekreacji, razem z mężem i dwiema córkami, przemierza regularnie trasy rowerowego pierścienia dookoła Poznania. Komunikatywna i przyjazna – inicjator pomysłu zaproszenia Odjazdowego Bibliotekarza do Kórnika i Poznania. Od 2013 roku jest koordynatorem regionalnym ogólnopolskiej edycji Odjazdowego Bibliotekarza służąc pomocą organizatorom z województw: wielkopolskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego oraz pomorskiego.

Kontakt

Adres

Stowarzyszenie Smartness
KRS 0000409903
NIP 7831687003,

Telefon i email

tel.: 535 373 662
event@smartness.pl

obsługę reklamową Stowarzyszenia Smartness wspiera www.prorozyn.pl